Jak sobie poradzić ze stresem w warunkach domowych

Jak poradzić sobie ze stresem w warunkach domowych, w sytuacji pandemii?

 1. Planuj dzień, regularnie podejmuj rożnego rodzaju aktywności – pozwoli to nadać sens dniom i ustrzec się od poczucia bezradności i zniechęcenia.

 2. Dbaj o siebie – wysypiaj się, jedz regularnie, gimnastykuj się, dbaj o higienę.

 3. Pozostań w kontakcie z innymi ludźmi, rozmawiaj o swoim samopoczuciu przez telefon, media społecznościowe itp. – zmniejszy to poczucie osamotnienia.

 4. Staraj się przyjemnie spędzać czas – zajmij się ulubioną aktywnością– film, książka, muzyka, hobby – poprawi to twój nastrój.

 5. Zminimalizuj czas spędzany na śledzeniu wiadomości do 2 -3 razy dziennie. Stałe koncentrowanie się na informacjach dotyczących epidemii negatywnie wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie. 

 6. Znajdź czas na chwilę relaksacji – oddychaj spokojnie wyciszając napięcia w ciele, kontempluj widok za oknem, wsłuchaj się w ciszę.

 7. Zadbaj o najbliższe otoczenie – sprzątaj i ozdabiaj przestrzeń wokół siebie.

 8. Doceń to co masz – smaczny posiłek, dom jako schronienie i bezpieczne miejsce, możliwość spędzania czasu z bliskimi, czas na aktywności, których dawno nie podejmowałeś. Po prostu doceniaj każdą chwilę i ciesz się z niej!!!!

 9. Pomyśl o innych – zastanów się, może ktoś blisko potrzebuje  twojego wsparcia lub pomocy. 

 10. Wychodząc z domu przestrzegaj obowiązujących procedur i zasad bezpieczeństwa. 

 11. Myśl pozytywnie  i działaj racjonalnie.

 12. Pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić do nas w godzinach od 8.00 do 13.00 i uzyskać wsparcie i pomoc – tel. 32 4311267 Czerwionka

                                              tel. 32 4161349 Rybnik

                Jeszcze będzie normalnie…

Zamknij
Skip to content